The Norman Transcript

February 5, 2014

Area students expected to sign


The Norman Transcript

NORMAN — Below are the names of students expected to sign today to play college sports.

Norman High

Football

Matt Hockett, Oklahoma State

Jakcob Dean, Arkansas Tech

Josh Farley, Northeastern (Okla.) State

Cole Ridgway, Northeastern (Okla.) State

Josh Farley, Northeastern (Okla.) State

Anthony Grimes, Hastings (Neb.) College

Baseball

Paul Reed, Pomona College

Dax Marley, Rio Grande College

Softball

Heather Jones, Oklahoma Wesleyan

Girls Soccer

Aaronya Goodman, Cowley County (Kan.) CC

Girls Track/Cross Country

Haley Redwine, OU



Norman North

Football

Payton Prince, Tulsa

David Cornwell, Alabama

Tyler Sipe, Central Oklahoma

Adim Chukwurah, Central Oklahoma

Trey Wormingon, Central Oklahoma

Baseball

Brad Kinsey, P, Wichita State

Austin Cranford, P, Connors State

Joe Nostrand, OF/P, Frank Phillips College

Softball

Michael Smith, University of Texas (at Dallas)

Volleyball

McKayla Benner, Southern Nazarene

Girls Soccer

Kali Newman, Oklahoma

Bri Kuestersteffen, Alabama-Birmingham

Victoria VanHootegem, Florida Atlantic

Simone Ryan, Central Oklahoma

Lexi Carroll, Central Oklahoma

Mackenzie Marquardt, Oklahoma Christian

Sheridan Spelman, Lindenwood

Boys Soccer

Mauro Cichero, undecided

Keaton Van Eck, University of Dallas

Tyler Hatfield, Harding University



Moore

Baseball

Will Sprayberry, Eastern Oklahoma

Softball

Sable Hankins, Lamar

Brianna McArthur, Central Oklahoma

Jenna Lynn, Oklahoma Baptist

Caitlin Hall, Oklahoma Baptist

Girls Soccer

Jordan Cleveland, USAO

Katelyn Williams, USAO

Girls Golf

Jessie Gremling, Southwestern Kansas

Girls Tennis

Taylor Factor, Seminole State



Westmoore

Baseball

Hunter Aguirre, Cowley County (Kan.) CC

Jake Dyer, Ft. Scott (Kan.) CC

Softball

Destinee Lookout, Oklahoma

Shayla Lucas, USAO

Girls Soccer

Rachel Cantrell, Southern Nazarene

Elizabeth Disalvatore, Central Oklahoma

Elle Stover, Central Oklahoma



Southmoore

Football

Jalen Adams, North Texas

Houston Tyler, The Citadel

Jaelon Walker, Central Oklahoma

Baseball

Ty Jackson, Midwestern State

Colton Huggard, Connors State

Softball

Katelyn Brown, Southern Nazarene

KC Beardsly, Ft. Scott (Kan.) CC

Girls Soccer

Hannah Robinson, Southern Nazarene

Volleyball

Micayla Payne, Hillsdale

Wrestling

Nathan Marek, Oklahoma

Boys Swimming

Reid Hibbs, Towson University



Noble

Girls Soccer

JuliAnne Williamson, Northern Oklahoma

Volleyball

Taylor Burzette, Panhandle State

Girls Track/Cross Country

Heather Johnson, St. Gregory’s



Little Axe

Softball

Aspen Vail, St. Gregory’s



Washington

Softball

Allison Wells, Cowley County (Kan.) CC

Rowing

Madison Willfong, Central Oklahoma



Community Christian

Volleyball

Laurel Church, Oklahoma Baptist